Vaikų odontologija

Kada turi įvykti pirmoji vaiko ir odontologo pažintis?
Tėvai dažnai tėvai klaidą, manydami, kad vaiko pažintis su odontologu turi prasidėti tuomet, kai sugenda jo pieniniai dantukai. Vis dėlto, burnos sveikata turi būti rūpinamasi nuo pat ankstyvos vaikystės, iš karto kai tik pradeda dygti pieniniai dantys. Jų sveikata yra ne ką mažiau svarbi nei nuolatinių dantų. Pirmojo vizito pas odontologą metu specialistas mažojo paciento tėvams paaiškina, kaip prižiūrėti vaikų dantis, supažindina taisyklinga mityba, kuri yra labai svarbi siekiant išvengti dantų ėduonies vystymosi Saldus maistas ir besikaupiančios apnašos mažiesiems gali sukelti dantų ėduonį. Negydomas dantų ėduonis gali būti rimtų sveikatos sutrikimų priežastimi. Dėl dantukų skausmo ir burnos ertmės infekcijų mažiesiems gali sutrikti mityba, miegas, pasikeisti elgesys. Be to, per anksti netekus pieninių dantukų nuolatinis dantis gali dygti kreivai. Netaisyklingai išdygę nuolatiniai dantys sukelia sąkandžio problemas.

Kuo skiriasi vaikų ir suaugusiųjų dantų ligų gydymas?

Vaikų ir suaugusiųjų dantų ligų gydymas mažai kuo skiriasi. Tačiau ne kiekvienas odontologas gali gydyti mažųjų pacientų dantis. Pelnyti vaikų pasitikėjimą gali būti iššūkis net ir geriausiam odontologijos specialistui. Fabijoniškių sveikatos centro gydytojai lengvai randa bendrą kalbą su bet kokio amžiaus pacientais. Pasitelkę vaikams patrauklias gydymo priemones specialistai be įtampos, neskausmingai ir efektyviai išsprendžia visas mažųjų pacientų bėdas. Fabijoniškių sveikatos centre mažųjų pacientų dantų gydymui naudojamos naujausios ir kokybiškiausios medžiagos. Vaikui pageidaujant pieninių dantukų plombos gali būti spalvotos.

Kaip paruošti vaiką apsilankymui pas odontologą?

Svarbiausia vaiko negąsdinti vizitu. Apsilankymas pas odontologą vaikui neturi būti bausmė. Taip pat nebandykite savo vaiko įtikinėti, kad nieko neskaudės. Tai tik dar labiau sužadins baimę. Verčiau papasakokite vaikams, kad gydytojas odontologas skaičiuoja dantukus, juos patikrina ir jei reikia, gydo. Jei pirmieji vaiko vizitai pas odontologą bus trumpi ir neskausmingi, mažylis nebijos lankytis pas odontologą ir ateityje. Štai todėl labai svarbu, kad pirmieji vaiko vizitai pas odontologą įvyktų ne tuomet, kai mažiesiems pradeda skaudėti dantis, bet siekiant profilaktiškai patikrinti dantukus. Savo vaikui raskite tokį specialistą, kuris ne tik puikiai išmanys vaikų odontologijos ypatumus, bet ir vaikų psichologiją. Tegul odontologas vaikui tampa draugu, gelbėjančiu nuo nemalonaus dantukų skausmo ir padedantis juos išlaikyti sveikus ir gražius.

Silantas – tai profilaktikos priemonė, užkertanti kelią ankstyvam ką tik išdygusių dantų ėduoniui. Pirmieji nuolatiniai dantys išdygsta 5–7 metų vaikams (šeštieji krūminiai). Tokio amžiaus vaikai dar nemoka gerai išsivalyti dantų. Ką tik išdygusių dantų vagelės būna nevisiškai mineralizuotos, dažnai labai gilios ir siauros. Todėl jose susidaro palankios sąlygos kauptis apnašui ir vystytis ėduoniui. Silantas – tai specialus hermetikas, kuriuo užpildomos dantų vagelės, todėl jose nebegali kauptis apnašas, o išskiriami fluoro jonai skatina vagelių mineralizaciją, stiprina emalį ir taip didina jo atsparumą ėduoniui.
Kaip atliekama procedūra? Tai neskausminga procedūra, paprastai trunkanti ne daugiau 20 minučių. Dantys pirmiausia nupoliruojami specialia pasta, tada tepama speciali silanto sukibimą su emaliu gerinanti rūgštis, užliejamas silantas ir sukietinamas helio lempa.
Ką dar reikia žinoti apie procedūrą? Silantas naudojamas ne visada – tai nustatoma apžiūros metu:

  • Jei dantukai jau yra pažeisti ėduonies, pirmiausia juos reikia išgydyti.
  • Jei dantų vagelės plokščios ir gerai mineralizuotos, procedūra nebūtina.