Ortodontinis gydymas, breketai

Ortodontinis gydymas yra taikomas netaisyklingai išdygusių dantų atstatymui į dantų lanką, netaisyklingo sąkandžio korekcijai, veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų gydymui bei šių ligų profilaktikai.

Pakomentuosime dažniausiai mūsų pacientams kylančius klausimus:
Kodėl verta gydytis ortodontiškai:

Ortodontinis gydymas ne tik sukuria nuostabią šypseną ir harmoningą sąkandį, bet ir pagerina Jūsų sveikatą. Lygūs dantys lengviau valomi, dėl to sumažėja ėduonies, dantenų uždegimo galimybė, išvengiama periodontologinių problemų. Taisyklingas sukandimas pagerina garsų tarimą, kramtymo kokybę, sumažina dantų nusidėvėjimą.

Kada pradėti gydymą

Ortodontinis gydymas dažniausiai taikomas vaikams ir paaugliams, nes šiame amžiuje dantų poslinkiai ir sąkandžio korekcijos yra lengvai pasiekiamos, gydymas efektyvesnis. Pirmasis apsilankymas pas ortodontą rekomenduojamas 7 metų vaikams. Šio apsilankymo metu įvertinamas ortodontinio gydymo poreikis. Gydytojas ortodontas gali pastebėti dantų dygimo sekos neatitikimus, trūkstamas dantų užuomazgas, žandikaulio augimo sutrikimus, numatyti galimą dantų susigrūdimą. Ankstyvas ortodontinių problemų diagnozavimas ir gydymas padeda išvengti sudėtingesnių problemų atsiradimo ateityje. Vis daugiau ortodontinių pacientų sudaro suaugę žmonės. Suaugusiems pacientams ortodontija dažnai atliekama dėl estetinių poreikių arba kaip paruošiamasis gydymas prieš protezavimą, implantaciją.

Kas atliekama prieš ortodontinį gydymą

Prieš pradedant ortodontinį gydymą, apžiūrimas sąkandis, dantų padėtys, imami dantų atspaudai, gaminami gipsiniai dantų modeliai, fotografuojamas veidas ir dantų lankai, atliekamos panoraminė ir galvos šoninė radiogramos, kurios detaliai analizuojamos. Tai svarbu tikslios diagnozės nustatymui ir gydymo plano sudarymui. Įvertinus visas sąkandžio problemas, parenkamas optimaliausias kiekvienam pacientui gydymo būdas.

Kokie ortodontiniai aparatai gali būti naudojami

  •     Metaliniai ir estetiniai breketai;
  •     Įvairių konstrukcijų plokštelės;
  •     Funkciniai aparatai;
  •     Išoriniai tempimo aparatai;
  •     Gomurio plėtimo aparatai;
  •     Retenciniai aparatai;
  •     Ortodontiniai mini implantai;
  •     Aparatai, išlaikantys vietą dantims (anksti netekus pieninių dantų);
  •     Aparatai, padedantys atprasti nuo blogų įpročių (liežuvio kaišiojimo, pirštų čiulpimo, kvėpavimo pro burną)